Skip links

Saftirik Kitabı Hakkındaki Yorumlarım (Konuk Yazar)

Merhaba, ben Yiğit Ali. Bugün sizlere saftirik adlı kitaptan bahsedeceğim. Bu kitabı D&R’dan aldım. Bu kitap 223 sayfa. Bu kitabın baş karakteri Greg Heffley. Bu kitabın ikinci karakteri ise Rowley Jefferson. Greg Heffley çok sıska ve çok da yaramaz bir çocuktur. Rowley Jefferson biraz kilolu bir çocuktur. Bu kitapta bir de Greg’in kardeşi olan Manny Heffley ve Greg’in sonradan arkadaş olduğu Fergley vardır. Bu kitapta bir de Greg’in ağabeyi olan Rodrick Heffley var.

Saftirik serisi 10 kitaptan oluşmaktadır. Ben bu kitabı yaklaşık 5 günde bitirdim. Bu kitapta fazlasıyla espri vardır. Bu kitap eğlenceli bir kitaptır. Bu kitap aynı zamanda da çok öğretici bir kitaptır. Bu kitap eylül – haziran ayları arasında geçen olayları anlatıyor.

Soru: Ben 8 yaşında bir çocuğum, sence bu kitabı neden okumalıyım?
Cevap: Çünkü hem ben hem de bu kitabı okuyan herkes bu kitaptan bir şey öğreniyor.

Yorum yapın

  1. Merhaba, ben Alp. Bende de saftirik var ve çok severek okuduğum bir kitaptır.
    Normalde hep Türkçesini okurdum ama simdi Kanada’ya taşındığım için Ingilizce kitabını okumaya başladım. Bende 10. kitabı yani yeni çıkan kitabı var. Kitabın Ingilizce seviyesi çok kolay olduğu için pek sorun değil. Eğer istersen Türkiye’ye gelince sana onuncu kitabını getirebilirim.

  2. Sevgili Yiğit Ali, önce seni kutlarım. Çok güzel anlatmışsın. Sonra da teşekkür ederim. Senin yaşlarındaki tanıdıklarıma kitap alırken karar veremiyordum. Bu günlerde de 8 yaşında bir gence hediye almam gerekiyor, yazın bana çok yardımcı oldu. Hemen gidip Saftirik alacağım. Belki 10 kitabı set olarak alırım. Çok teşekkürler ve sevgiler…