Skip links

Linkedin Hak Ettiğiniz Maaş Düzeyini Belirlemenizde Yardımcı Olabilecek

Linkedin’in yardımcı araçlarının hemen hepsi, tüm profesyoneller için kara kutu olan maaş bareminin ne olması gerektiği hakkında fikir sahibi olmalarına ışık tutacak şekilde oluşturulmuştur. Ancak yine de bunun yeterli olmadığını düşünen Linkedin, yeni yardımcı aracı ile maaş baremi bilgisini kara kutu olmaktan çıkarıyor.

Linkedin yeni tanıttığı Linkedin Maaş Aracı ile kullanıcılara kendi sektörlerindeki maaş düzeyleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Bu şekilde kullanıcılara mevcut kariyerlerinde nasıl değişiklik yapabilecekleri konusunda da yardımcı olabilecekler.

Herhangi bir meslek ve şehir girildiği zaman sistem o şehirde ilgili meslek grubuna ait ortalama maaş düzeylerini kullanıcılara gösteriyor. Sistem sadece baz maaşlar hakkında değil prim, tazminat ve benzeri yan haklar konusunda da bilgiler içeriyor.

Linkedin yeni aracında özellikle data toplama üzerine yoğunlaşarak, kullanıcıların maaş düzeylerini etkileyen faktörler hakkında daha derinlemesine araştırma yapma olanağı vermektedir. Örnek vermek gerekirse aynı meslek grubunun farklı şirketlerdeki maaş düzeyleri hakkında bilgi sahibi olunabiliyor. İlgili şirketler hakkında da detaylı bilgiye ulaşılabiliyor.

Linkedin maaşlara şeffaflık getirmeye çalışan ilk firma değil. Glassdor ‘da benzer bir araç ile kişilere mesleklerine uygun maaş alıp almadıkları konusunda bilgiler vermeye çalışmıştır. Ancak Linkedin, buradaki amaçlarının adil maaş dağılımı konusunda bilgi vermek olmadığını, daha çok kullanıcılarının kendi potansiyellerini keşfetmelerine olanak sağlamak olduğunu açıklamıştır.

Yukarıda bahsedilen tüm amaçların yanında Linkedin’in ana hedefi, tüm dünyadaki profesyonellerin daha doğru kariyer kararı vermelerini ve potansiyellerini arttırmalarına yardımcı olmak. Bunun yanı sıra Linkedin Premium kullanıcıları maaş düzeyleri hakkında daha da detaylı bilgilere ulaşabilecekler.

Linkedin Maaş Aracı şu an sitenin tüm kullanıcılarına açık. Bu araçtan faydalanmak isteyen kullanıcılar öncelikle kendi meslekleri ve maaşları hakkında bilgileri girerek sistemden faydalanabilecekler. Linkedin Premium kullanıcıları ise kendi bilgilerini girmeden sistemde yer alan tüm maaş bilgilerine ulaşabilecekler.

 

Kaynak:

Görsel:

 

Haber için Hayat Rıdvanoğulları‘na teşekkür ederiz.

 

Yorum yapın