Skip links

Martin Lindstrom, Buy-ology Kitabının Koronavirus Versiyonunu E-Kitap Olarak Sundu

Pazarlama, iletişim, nöro pazarlama, tüketici davranışları gibi konulara ilgi duyanların tanıdığını tahmin ettiğim Martin Lindstrom’un Buy-ology kitabı, alanındaki en kapsamlı kitaplardan biridir. Kendisi iki sene önce Türkiye’ye gelmişti bir zirvede konuşma yapmak için, bendeki kitabı imzalı dolayısıyla 🙂

Bu konulara meraklı olanlara, bir başka nefis kitabı Small Data’yı da öneririm. Herkesin Big Data’yı konuştuğu bir dönemde, bambaşka bir bakış açısı getiriyor bence.

Dün kendisi LinkedIn hesabında, Buy-ology kitabının COVİD-19 pandemisi sürecini odağına alan “cep kitabı” versiyonunu paylaştı. Aynı şekilde kitabın Türkiye’deki telif haklarına sahip olan Optimist Kitap da müşterilerine bunun Türkçe çevrisini gönderdi. Martin Lindstrom, koronavirus salgınının başladığı dönemde herkesin koşarak kaçtığı Hong Kong’daymış.  Kitabın ilk sayfalarındaki şu birkaç cümlesi sizlere fikir verecektir:

“Her şeyle, özellikle de başkalarının bakışlarıyla bağlantımızın kesilmesinin, bağ kurma yeteneğimiz üzerindeki etkisini merak ediyordum. Sonra Hong Kong’da, yıllardır tanıdığım bir garsonu tanıyamadım ve onunla yeniden tanıştım. Maskenin ardından tanıdık yüz hareketlerini görmek mümkün değil. O an maskenin, bizi virüsten korumaktan fazlasını da yapığını fark ettim. Aynı zamanda empatiyi de ortadan kaldırıyor.”

Buy-ology kitabının koronavirus güncellemesi cep kitabının Türkçe versiyonunu buraya tıklayarak indirebilirsiniz:

Buy-ology Cep Kitabı

Bu yazının yayımlanma tarihinden sonraki 7 gün geçerli olacak bu bağlantıya tıklayarak da Buy-ology kitabının koronavirus güncellemesi cep kitabının İngilizce versiyonunu indirebilirsiniz.

 

Yorum yapın